АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Охриѓанец агресивно се однесувал кон родителите и се обидел физички да ги нападне

На 25.05.2023 година во 18.40 часот, во СВР Охрид од слобода е лишенo лице на (53) години  од Охрид кој претходно, во семејниот дом во Охрид бил агресивен кон родителите и се обидел физички да ги нападне.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

СВР