АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Душек, облека и предмети од прегазениот човек стојат на тротоарот

Предметите кои човекот кој денес беше прегазен на кружниот тек кај пазарот стојат на тротоарот на „Туристичка“ како потсетник на не функционирањето на институциите и колабираната држава.

За потсетување, денес по кој знае кој пат Ohrid1.com објави дека лицето кое живее на отворено во Охрид, почна да ги поставува своите предмети во кружниот тек на „Туристичка“ кај хотелот Монтенегрин.

Час и половина од како ја објавивме веста лицето било прегазено од возило.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ:

Човекот кој спие на улица се „всели“ во кружниот тек

ТРАГЕДИЈА – човекот кој спиеше во кружниот тек прегазен од автомобил