АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Машките кадети од ГРК Охрид сабота го пречекуваат РК Струга во езерското дерби

Сабота (25.02.2023) во 18:00 часот во рамките на 8мото коло од кадетската машка ракометна лига, ГРК Охрид ја пречекува екипата на РК Струга во езерското дерби!
📢Ве повикуваме сите во спортската сала Билјанини Извори да им дадеме поддршка на кадетите за зацврстување на првата позиција во групата Б!
May be an image of 3 people and people standing