АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Ноќниот живот во Охрид пред 30 години во Диско Палас

Охриѓанецот Љупчо Лепи, на својот ФБ профил објави снимка од Ноќниот живот во Охрид пред 30 години во Диско Палас / Paradisso. И под видеото напиша:

-Забава со жива свирка на некои музички групи од тој период во Охрид, Модна Ревија и Stand-up комедија.

Инаку Љупчо Лепи важи за човек со голема архива од Охрид некогаш. Тој често знае да објави видео и да не потсети за тоа каков беше Охрид некогаш, но и кои беа атрактивни места каде излегуваа младите.

Видеото може да го погледнете на овој линк.