АктуелноОхрид

ГРК Охрид поразен од РК Вардар

Ракометарите на Охрид по голема борба претрпеа пораз од актуелниот шампион Вардар во 2 коло од плеј-офот во Супер лигата.
Вечерва во преполната сала „Билјанини извори“, ГРК Охрид – РК Вардар 23 : 27, полувреме 12 : 15.
May be an image of text