АктуелноОхрид

Приведен турски државјанин – постои сомнение дека на аеродромот во Охрид приложил фалсификувана патна исправа

На 02.02.2023 во 16.00 часот на Граничен премин Аеродром Св.Апостол Павле бил приведен М.К.(28) од Република Турција затоа што при пасошка контрола на увид приложил патна исправа за која постои сомнение дека е фалсификувана. Тој бил задржан во СВР Охрид и за настанот бил известен бил Јавен обвинител.

извор: СВР Охрид