четврток, февруари 29, 2024
АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Пронајден починат маж во водите на каналот „Студенчишта“

Денеска (17.12.2022) во 07.38 часот во СВР Охрид, пријавено е дека во водите на канал „Студенчишта“ во Охрид бил пронајден починат  маж на возраст од (76) од Охрид.

Лекар од Итната медицинска помош Охрид констатирал смрт без видливи траги на насилство. По наредба на јавен обвинител, телот на починатиот било дадено на обдукција.

 

СВР