АктуелноВидеаВидеоМагазинМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхридПоследни Вести

(ВИДЕО) Среде зима невреме со град го погоди Охрид

Среде зима, Охрид утрово беше погоден од силен град кој неколку минути интензивно паѓаше во градот. Температурата на воздунот утрово е 14 степени целзиусови, додека во текот на вчерашниот ден таа се искачи до 18 степен, па веројатно затоа наместо снег падна град.