ГРК Охрид со победа го заврши регуларниот дел од сезоната во Супер лигата – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

ГРК Охрид со победа го заврши регуларниот дел од сезоната во Супер лигата

ГРК Охрид со победа го заврши регуларниот дел од сезоната во Супер лигата. Во рамки на 14 коло од А групата, вечерва, ГРК Охрид на гости го совлада ГРК Вардар Неготино.
„Гладијаторите“ заедно со шампионот Вардар, Алкалоид и Бутел патуваат во плеј-офот, кој ќе почне по зимската пауза.