АктуелноОхрид

Охриѓанка доби кривична пријава за запуштање и малтретирање дете

СВР Охрид поднесе кривична пријава против лице на (36)години од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.
Таа, на 11.11.2022 година ангажирала 17 – годишна малоленчка да го чува нејзиниот малолетен син со што постапила спротивно на решението на Центарот за социјални работи, според кое синот и бил доделен на чување и воспитување.
свр