АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Мајка пријавила напад на нејзиниот малолетен син од двајца соученици во училиште во Драслајца, струшко

На 24.11.2022 во 16.40 часот  во полициската станица Струга од страна на лице од с.Мороишта , струшко пријавено е дека околу 9.30 часот пред основното училиште во с.Драслајца нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од двајца малолетници – ученици во истото училиште.

Се превземаат мерки за раќистување на случајот.