АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Пукање пред Бугарскиот клуб во Охрид

По трет пат е искршен бугарскиот клуб во Охрид. Вечерва оштетена е поставената табла на клубот и нападнати се просториите на клубот.

Полицијата врши увид на местото.

 

На 23.11.2022 година во 19.12 часот во СВР Охрид пријавено е оштетување на стакло на канцеларијата на здружението Цар Борис Трети лоцирана на Бул.М.Просветители во ТЦ Амам во Охрид..Полициски екипи при СВР Охрид излегоа на местото на настанот при што,  утврдено е дека на стаклото од надворешната врата и стаклото од излогот на канцеларијата има две оштетувања направени од оружје.За настанот известен е Јавен Обвинител од ОЈО Охрид  по чии насоки се преземаат мерки за  расчистување на настанот, велат од СВР Охрид.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

Ohrid1