АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Бугарскиот клуб во Охрид повторно оштетен, имало и пукање со огнено оружје

Вечерва после 20 часот пред бугарскиот клуб во Охрид „Цар Борис трети“имало пукање со огнено оружје. Дел од проектилите го оштетиле клубот, потврдуваат за Охрид високи полициски извори.

-Полициски екипи при СВР Охрид излегоа на местото на настанот при што е утврдено дека на стаклото од надворешната врата и стаклото од излогот на канцеларијата има две оштетувања направени од оружје, вели портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски за Ohrid1.COM.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

видео: Охрид 1