АктуелноОхрид

СВР: 55 годишно лице од струшкото село Велешта со прострелна рана примен во болница

На 23.11.2022 година во ОВР Струга, пријавено е дека во Општата болница во Струга, со прострелна рана примен е 55 годишно лице од струшкото село Велешта. ОВР Струга презема мерки за расчистување на настанот.

Поврзани вести:

Пукање во Струга – едно лице е рането