АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Пионерите на ГРК Охрид славеа убедлива победа на домашен терен со екипата на РК Прилеп

ГРК Охрид – РК Прилеп (16:3) 31:11
🔵⚪Најдобри поединци за победничката екипа беа Матео Силјаноски со 13 и Стефан Матески со 8 погодоци.
📢Воедно да им посакаме среќа на младинците на ГРК Охрид кој во 14:00 часот го играат дербито на колото против екипата на Бутел во Скопје!