среда, февруари 28, 2024
АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Кадетите на ГРК Охрид се враќаат со голема победа од Кичево

Асови Кичево – ГРК Охрид (10:20) 18:38
Најдобри поединци во победничкиот тим беа Лука Лангоски со 11 и Никола Стефаноски со 9 голови.