АктуелноОхрид

Кривична пријава за две лица од Струга поради кражба во деловни објекти

ОВР Струга поднесе кривична пријава против  две лица од Струга на 17 и 22 годишна воздраст ,  поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „тешка кражба“ и една „кражба“. Тие, во периодот од 01 до 11 ноември 2022, со употреба на физичка сила и подесен алат, насилно влегувале во деловни објекти на подрачјето на Струга и противправно одзеле повеќе предмети. На тој начин пријавените се стекнале со противправна имотна корист од околу 180.000 денари.

Извор: СВР Охрид