(ФОТО) ТППЕ: Рано утрово излетано возило на магистралниот пат Охрид-Ресен кај тунелите – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) ТППЕ: Рано утрово излетано возило на магистралниот пат Охрид-Ресен кај тунелите

ТППЕ на 13.11.2022 во раните утрински часови(05:00ч) прими дојава за излетано возило на магистралниот пат Охрид-Ресен во близина на тунелите. Интервенирано е со 1 возило и 4 пожарникари. Во екстремно тешки услови екипата на ТППЕ успеа да го лоцира возилото и да ги извади и предаде на екипите на Брза Помош двајцата повредени патници, информираат од Територјалната против пожерна единица Охрид.