Охридските кошаркари извојуваа убедлива победа во петотто коло на гостински терен во Струга! – Ohrid1
понеделник, февруари 26, 2024
АктуелноОхрид

Охридските кошаркари извојуваа убедлива победа во петотто коло на гостински терен во Струга!

Со 16 поени разлика нашите кошаркари извојуваа убедлива победа во петотто коло од Втората Кошаркарска Лига  на гостински терен во Струга!
Огромна благодарност до сите ОХРИЃАНИ кој дојдоа да ни пружат поддршка дури и на гостински терен 👏👏👏
СИТЕ ЗА ОХРИД

извор: ФБ Градски Кошаркарски Клуб Охрид