(ВИДЕО) Легендариот охридски радио водител Жанко Зш Голабоски фрли „бидермаер“ – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
ВидеаВидеоНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Легендариот охридски радио водител Жанко Зш Голабоски фрли „бидермаер“

Легендарниот радио водител Жанко Зш Голебоски, кој скоро 20 години на фрекфенцијата на Супер Радио го боди Охрид испраќајќи позитивна енергија во етерот преку емисијата „Охриде не бери гајле“, имаше свој перформанс на роденденската прослава на радиото. Жанко спонтано настапи веднаш од како беше пресечна тортата. Погледенте го видеото подолу во оваа објава:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)