АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Без вода неколку улици во Охрид, поради дефект

Поради настанат дефект на водоводната мрежа на улицата “Дејан Војвода”, денес од 16:30 часот, неколку часовен прекин во водоснабдувањето ќе има на:
– ул.”Петар Поп Арсов”
– ул.”Дејан Војвода”
– ул.”Стив Наумов” и
дел од бул.”Туристичка”.
информираат од ЈП Водовод Охрид.