четврток, февруари 29, 2024
АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Напната атмосфера на протестот во Охрид пред клубот „Цар Борис Трети“ – сите вести на едно место

Во напната атмосфера, со свирежи и извици „Татари, Татари“, околу петстотини охриѓани денеска го изразуваат револтот заради отварањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во центарот на Охрид.

Сите вести од протестот со видео во продолжение…

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ меѓу демонстрантите и полицијата на протестот во Охрид

(ВИДЕО) Аврамоска:Ја напуштив седницата на Советот за да кажеме стоп на фашизмот и не за „бугарскиот Хитлер“

(ВИДЕО) Од бугарскиот клуб во Охрид

(ВИДЕО) Охрид на нозе, протести против отворањето на бугарскиот клуб

(ВИДЕО) Рашела Мизрахи: Ова што се случува е силување на македонскиот народ, неговото антифашистичко минато преку наметнување навредности на Третиор Рајх, затскриени зад европските вредности

видео: Охрид 1