АктуелноОхрид

Тепачка пред угостителски објект лоциран на кеј „Македонија“

На 06.10.2022 во 13.35 часот пред угостителски објект лоциран на кеј „Македонија“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу едно лице од  Охрид и друго  од селото Волино, општина Дебарца. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид