АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Бројни секавици вечерва на небото над Македонија

Вечерва небото е осветлено од бројните секавици. Имено од страна на УХМР беше најавено локално невреме, а сопред секавиците кои доаѓаат од албанска страна со нив доаѓа и најавениот дожд.