Актуелноглавни-вестиНаш ИзборНаш изборОхрид

Охриѓанец (20) паднал во несвест од како се препил алкохол

Дваесет годишно момче од Охрид паднало во безсознаие пред ноќен клуб во Охрид. Момчето кое претходно не котролирано пиело алкохол се онесвестило пред влезот на ноќниот клуб.

Била повикана Брза помош која го однела онесвестеното испијанато лице во болница каде бил примен и било констатирано дека има труење од алкохол.