АктуелноОхрид

На улица Гоце Делчев уапсен охриѓанец

30 годишно лице од Охрид вечерва е уапсено на ул. Гоце Делчев во населба Даљан. Полицијата кај него пронашла бела прашкаста материја.

извор: Охрид 1