АктуелноОхрид

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на 38-годишен охриѓанец, кој се оддалечил од домот

На 21-ви септември 2022 година, во 20:00 часот, 69-годишниот Д.М. од Охрид, во надлежната Полициска станица пријави дека од семејниот дом во Охрид, се оддалечил неговиот син, 38-годишниот В.М.

– Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од СВР Охрид.

извор: СВР