АктуелноОхрид

Охриѓанка пријавила дека била физички нападната од сопругот

На 20.09.2022 во 13.15 часот во СВР Охрид, 44-годишна жена од Охрид пријавила дека на 15.09.2022 во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: СВР Охрид