АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Утрово дигиталниот споменик на Григор Прличев повторно не работи

Рано утрово паметниот споменик на Григор Прличев повторно не е во фукнција. Се надеваме дека не е повторена сцената до вчерашниот ден кога споменикот беше вандализиран и оштетен, како и дека во текот на денот повторно ќе се вклучи.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)