АктуелноОхрид

Пронајдена марихуана во возило на плажа во Охрид

На 10.08.2022 година околу 02 часот, во СВР Охрид приведен е лице на (25)години  од Охрид. Тој, заедно со лице на (24) години  од скопско Ново Село, биле затекнати во патничко возило „Нисан“, со охридски регистарски ознаки, кај плажата „Магнус“ во Охрид и при извршен преглед, полициските службеници кај едното лице  пронашле и одзеле марихуана.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветни пријави.

 

СВР Охрид