четврток, февруари 29, 2024
АктуелноОхрид

Пронајдена марихуана во дом на лице од Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против  лице на (34)години  од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.
При претрес извршен во неговиот дом, полициските службеници прнашле и одзеле опојна дрога Марихуана.
СВР Охрид