АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Белграѓанка приведена бидејќи сакала да се тепа со обезбедувањето на Саша Ковачевиќ

Белграѓанка силно провоцирала да направи инцидентБелграѓанка силно провоцирала да направи инцидент

Женско лице  на возраст од 30 години, државјанин на Србија предизвикала нарушување на јавен ред и мир во Охрид, со вербална расправија пропратена со карање и викање,

Жената која била од Белград влегла во вербален конфликт со обезбедувањето на познатата музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ, кој синоќа имаше концерт во Охрид..

Како што дознава порталот News1.rs таа упорно го провоцирала обезбедувањето, им се обраќала со висок  тон, викала по нив, пцуела и ги провоцирала најверојатно со цел физички да ја нападнат.

По интервенција на полицијата Белграѓанката е приведена , однесена е во полициска станица од каде ќе биде натаму процесуирана во правна постапка.