АктуелноОхрид

Кумановец со метален предмет нападнал малолетник од Скопје во Извиднички Центар во Охрид

На 06.08.2022 година во 01.20 часот во Извиднички Центар во Охрид, А.А.(40) од Куманово го нарушил јавниот ред и мир и со метален предмет нападнал малолетник од Скопје. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид