АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Кај лице од Ресен во охридско диско пронајдена дрога

Полицијата во едно диско, лоцирано на периферијата од Охрид приведе едно лице жител на Ресен.

Кај лицето била пронајдена бела прашкаста материја ( најверојатно кокаин ).

Материјата е дадена на натамошно вештачење, а лицето е лишено од слобода.