АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Автобус се судри со автомобил и излета од патот кај аеродромот во Охрид

Уште една сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево кој една деценија е во градба.

Предмалку автобус се судри со автомобил и излета од патот, во близина на бензиската пумпа кај аеродромот во Охрид.

Во моментов се врши увид, а според првите неофицијални информации нема настрадани.