АктуелноНаш ИзборНаш изборОхридПоследни Вести

Скојанец ( малолетник ) се затрул пијанејќи се во диско во Охрид

Едно малолетно лице од Скопје како последица на неконтролирано и прекумерно консумирање алкохол колабирало на забава организирана во ноќен клуб во Охрид.

Била повикана Брза помош која констатирала дека лицето е затруено од прекумерно пиење алкохол и со возило на брзата помош е перенесено на Токсикологија каде е хоспитализирано.

Нема информации дали лицето е во животна опасност.