Наш ИзборНаш изборОхрид

Приведена охриѓанка кај која полицијата пронашла кокаин

На 29.07.2022 околу 22 часот, во СВР Охрид приведена е (20) годишна  од Охрид.
При преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници кај неа пронајдоа и одзедоа кеса со кокаин.
Против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.
СВР Охрид