АктуелноОхрид

Полицијата кај Охриѓанец пронајде и одзеде нож и метален предмет

На 10-ти јули 2022 година, во 00:30 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид кај 28-годишен жител од Охрид, пронајдоа и одзедоа нож и метален предмет.

– Согласно Законот за оружје, истите се одземени и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

извор: СВР Охрид