АктуелноОхрид

Жител од Требеништа затекнат при кражба на гориво од работна машина на автопатот во изградба Кичево-Охрид

На 24.06.2022 година во 00.30 часот во СВР Охрид приведен е 59 годишен жител од селото Требеништа, општина Дебарца. Тој, претходно е затекнат при кражба на гориво од работна машина на автопатот во изградба Кичево-Охрид и пронајдени му се две пластични туби со околу 50 литри гориво. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР
фото: Архива