АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Печурка тешка 1. 450 кг пронајдена во Ливоишта

Во периодот на печрките, деновиве во атарот на село Ливоишта е пронајдена несекојдневно голема печурка. Според оние кои ја пронашле таа тежи 1 450 кг.