АктуелноОхрид

Малолетна охриѓанка се оддалечила од семејниот дом, полицијата презема мерки за нејзино пронаоѓање

На 20.06.2022 година во СВР Охрид, С.И.(51) од Охрид пријавила дека нејзината малолетна ќерка се оддалечила од семејниот дом. Се преземаат мерки за пронаоѓање на малолетничката.

 

извор: СВР

фото: Архива