АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) ЈП Охридски Комуналец доцна попладнево на терен

Се чистеше  крајбрежјето на охридското езеро и кејот од силниот стрмец
👉Со повеќе денешни активности Охридски Комуналец на терен. С.Велгошти косење и метење. Косење и метење на предворјето на црквата Св.Софија во кое предворје ќе има Аматерски младински театарски фестивал од утре до 24јуни.