АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Детскиот хор при Храмот Св.Никола од Враништа дел од пречекот на српскиот партијарх Порфириј во манастирот Калишта

Детскиот Хор при Храмот Св.Никола с.Враништа и одреден број на парохијани од Вранишка Парохија присуствуваме на еден несекојдневен настан.Дочек на Архиепископот на Македонската Православна Црква г.г.Стефан и Српскиот Патријарх г.г Порфириј во манастирот Рождество на Пресвета Богородица Калишта.
На многаја лета!Да сте ми здрави и живи дечиња мои најмили.Господ да ве умножит.Амин!
Со Божји благослов отец Ристе Наумоски.