АктуелноОхрид

Кучиња скитници направија “масакр” во Мислешево, удавиле цело стадо овци

Тежок настан се случил синоќа во село Мислешeво. Како што велат селаните, стадо кучиња скитници задавиле стадо овци. Штетата е голема, додека глетките се сериозни, информира VOX Struga.

Во редакцијата на VOX Struga пристигнале десетици фотографии од револтирани и оштетени граѓани на Мислешeвo.

“Кој ќе одговара за ова“, прашува револтиран граѓанин?

 

Фотографиите со вознемирувачка содржина може да ги погледнете на овој линк.