АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Поевтинуваат бензините, поскапува дизелот

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимолвски на денешната прес-конференција ги соопшти новите цени на горивата.

Тој изјави дека од полноќ бензините поевтинуваат за 1,5 денар, а дизелот ќе поскапи за 0,5 денари.

Се очекува да излезе официјалното соопштение со цените на нафтените деривати.

 

24info