АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Како растеше митингот на ВМРО-ДПМНЕ на ФБ постовите на Крлеска Деспотоска

 

Според постовите кои ги објави вечерва претседателката на СДСМ Охрид, бројот на присутните на митингот на ВМРО ДПМНЕ во Скопје рапидно се зголемувал ? !
Реакциите на функционерите на СДСМ се како прекопирани од оние како реагираше естаблишментот на Груевски на митингот на тогашната опозиција, на истото место, пред крајот на владеењето и падот на Никола Груевски.