АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ЖИВО) Охриѓани масовно се упатија во Скопје, Протест за промени!

Протест за промени во организација на ВМРО ДПМНЕ. Охриѓани масовно се упатија во Скопје. Во мноштвото незадоволни граѓани се и градоначалникот Кирил Пецаков со локлната власт.

Тие порачуваат:

Се гледаме пред влада‼️
Македонија е на нозе‼️
-Протест за промени‼️

Следете го во живо вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ под мото Протест за промени, затоа што премногу е!

извор: ФБ Китил Пецаков

фото: ФБ Кирил Пецаков