АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Денес и утре празнување на Св.Еразмо Охридски

И оваа година на 14 и 15 Јуни свечено го прославуваме големиот христијански празник посветен на нашиот заштитник и Охридски чудотворец – Свети Еразмо.
По тој повод ве покануваме да дојдете во манастирот “Свети Еразмо” и заедно да ја почуствуваме благодатта и радоста на овој настан, примајќи го благословот на светецот и најголемиот наш чудотворец.
Нека ни е напомош празникот Свети Еразмо и за многу години, се гледаме во манастирот!
истакнуват од Манастирот.