АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Зураб Тсинтсадзе и Хазеин Рустамов нови играчи на ГРК Охрид

Голманот и левото крило потпишаа две годишна верност со нашиот клуб.

👉Двајцата репрезентативци на Грузија со над 20 настапи за сениорскиот тим, доаѓаат по одличните настапи за РК Прилеп во домашното првенство, пишува на ФБ страната од ГРК Охрид.