АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Oхриѓанец истепан од двајца британци

На 24.05.2022 околу 20.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода лице на .(21) и ливце на (29), двајцата од Велика Британија, затоа што на улица „Наум Охридски” физички го нападнале леце на (48) од Охрид.

Лицата се задржани во СВР Охрид за понатамошна постапка.

 

СВР